Tybetańska uzdrowiciel: mandala

Dzisiaj mam zamiar dzielić się pięcioma zabawnymi i interesującymi zajęciami z mandali, które dzieci mogą zrobić.

Kiedy dorośli rysują kółka, powtarzamy te odkrycia z dzieciństwa. W miarę rozwijania i rozwijania coraz bardziej skomplikowanych pomysłów na to, kim jesteśmy, tworzenie okrągłych mandali jest sposobem na powrót do naszego pierwotnego poczucia jaźni. Mandala stanowią most między wcześniejszymi obrazami własnymi a obecnym doświadczeniem naszego ja. Mandale tworzymy jako rodzaj bazy domowej, kontener, w którym tworzymy i odbudowujemy nasze poczucie, kim jesteśmy.

Mandalowie byli szeroko wykorzystywani do medytacji, uzdrowienia, inicjacji w dojrzewania, narodzin, przemijania, ochrony przed chorobami, pokoju i modlitwy. Mandalas uosabiający nauki wielkich mistrzów i mandali konsekrowanych do wielkich zmian natury. Oczywiście wiele kultur nadal utrzymuje je i wykorzystuje, zwłaszcza wielkie nauki Tybetańczyków, Jogina i Indian amerykańskich. Ale teraz, zwłaszcza w świecie zachodnim, ich potencjał zaczyna się budzić i wyrażać, pomagając nam w naszej podróży pełnej. Rozwijamy się jak mandala, kiedy wchodzimy do centrum, wiemy całość. Mandala znów jest symbolem globalnego zjednoczenia i harmonii, ponieważ fragmenty tego, co niegdyś brat / siostrzane teraz wycofują się. Energia poruszała się w czterech kierunkach, teraz wraca do jedności, całkowitości i Jednego Serca.

Od chwili narodzin kręg kojarzy się ze zdrowym rozwojem fizycznym i psychicznym. Rysowanie mandali stwarza nasze naturalne powinowactwo do kręgów i przypomina niektóre z naszych najwcześniejszych doświadczeń. Odpowiadamy na krąg, gdy raz odpowiedzieliśmy na twarz naszego rodzica. Okręgi przypominają nam o fundamentalnym fakcie, że istnieją i uświadamiamy nam naszą pierwotną tożsamość jako istotę fizyczną zajmującą przestrzeń. Okręgi przypomnieć przyjemność uczenia się rysować, kierując naszą pastelką tak, jak chcemy, stały się celebrowaniem siebie, naszą własną istotą.

Oto Crochet Crowd, jesteśmy ściśle crochet społeczności z członkami społeczności, które obejmują cały świat we wszystkich wyznań religijnych. Jeśli widzisz Mandalasa jako część waszych praktyk religijnych lub po prostu postrzegasz je jako sztukę artystyczną, zostawimy ją tak, jak widzisz je tak, jak sobie życzysz. Nie jesteśmy tutaj, aby wydać orzeczenie lub powiedzieć wam, jak trzeba je patrzeć.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowe mandale jako kolorowanki do wydruku

Najlepsze aplikacje - medytacja roku